agility

Agility

#agility  #agihrátky  #agilityhandling  #začátečníci  #pokročilí

AGILITY

Pokud máte psa, agility se vám líbí a máte pocit, že to je přesně to, co by vás bavilo, zabalte do batůžku oblíbenou psí hračku, pamlsky, misku na vodu a vodu. Pro sebe budete potřebovat sportovní boty a na sebe něco, v čem se vám bude dobře hýbat (…a běhat).

Agility je poměrně mladá disciplína, která se především posledních pár let neuvěřitelně vyvíjí. Když srovnáme videa z mistrovských soutěží z doby před 15ti lety a dnes, vidíme jak moc se nároky na psy i psovody zvýšily. Je to sport, ve kterém jde především o rychlost a přesnost a s oběma těmito věcmi jde pracovat různými způsoby. Pomalejší psi se dají pomocí různých cvičení a her zrychlit, rychlejší a zbrklí pejsci se naopak mohou učit lepší sebekontrole. Psovodi se díky ucelenému systému handlingu mohou naučit být pro svého psa mnohem lépe čitelní. Na těchto lekcích se tedy budou učit jak pejsci, tak páníčci. U psů klademe důraz na to, aby dokonale chápali všechna gesta i povely, a u překážek si je byli schopni spojit. U lidí se pak zaměříme na to, jaké musí vydávat signály tělem i slovní a jak pracovat s jejich načasováním. Protože, aby pes mohl vědět, kam má běžet, musí informaci dostat včas a naprosto přesnou.

AGILITY HANDLING

Na lekcích se věnujeme především práci MIMO PARKUR (práce s targety nebo samostatnými překážkami, maximálně zapojených do krátkých sekvencí).  Tato práce je základem pro rychlé, samostatné a bezpečné překonávání parkurů. Hodiny jsou vhodné jak pro úplné začátečníky, tak i pokročilé týmy, které chtějí své techniky „pilovat“ nebo zlepšit překonávání určitých překážek.  Zónové překážky, slalom ale i překonávání skokových překážek je možné učit shapingem.  Pro týmy, co se pozitivní motivaci nevěnují, se dá využít jiných metod, ale důraz je kladen na to, aby pes překážky opravdu chápal a uměl je samostatně překonávat. Naším cílem tedy není, aby pes hned od začátku překonával více překážek za sebou, ale aby se je nejprve naučil překonávat správně a dohodli si se svým psovodem ucelený systém,  kterým se pak na parkuru společně domlouvají (psovod pouze říká a ukazuje, co má pes udělat, vypracování překážky je již na psovi samotném). 

Agility handling je vhodný, jak pro týmy se sportovními ambicemi, tak i týmy, které žádné ambice nemají. Je vhodný pro všechny, kdo chtějí pejska naučit překonávat překážky samostatně a vědomě. Výhodou tohoto způsobu učení je i to, že k domácímu tréninku nepotřebujete mít plně vybavený cvičák, ale postačí vám pár bedýnek, tyček a jiné domácí pomůcky, na kterých se dá natrénovat. V podstatě se na hodně věcí z parkuru můžete připravovat i v teple svého obýváku nebo na zahradě. 

Pro nováčky vypisujeme ÚVODNÍ LEKCE, kde se seznámíte se systémem handlingu a učení a kde se zároveň i dozvíte, jak se na tréninky a výkony připravovat, a jak se postarat o pejsky po výkonu.

AGIHRÁTKY

Určeno v základu pro plemena, která se agility věnovat nemohou (molosové , těžká plemena apod.).  Vítáme však i ty, kdo chtějí prostě pro psa zábavu formou zvládání parkurových překážek, ale nechtějí se věnovat agility sportu jako takovému. Parkury jsou sestaveny jednoduše, důraz je kladen na motivaci psa a radost z pohybu. Lekcí se mohou účastnit, jak dospělí pejsci, tak štěňátka, cvičení se dle věku pejska přizpůsobí.

Práce mimo parkur je v agility opravdu hodně, takže i mladí pejsci mají spoustu cvičení, která jim v pozdějším věku na parkurech velmi pomohou.  Na lekcích respektujeme přirozený vývoj kostry a klubů psa, psi do 1 roku tedy neskáčou a ani nedělají jiné pohybově náročné a nebezpečné překážky jako je slalom nebo překážky zónové.  Ty však mohou mladší psi již nacvičovat pomocí zmíněných targetů, u slalomu mohou probíhat jednotlivé brány nebo uličku.

Milí HAFBO klienti.

Od 1.ledna 2024 přecházíme na jiný registrační a přihlašovací systém DOGRES.
Věříme, že to pro Vás bude změna příjemná a pro mnohé vlastně nebude ani novinkou. Z tohoto důvodu v našem rozvrhu cvičení neuvidíte žádné vypsané od ledna 2024. Nově se na lekce a akce HAFBO budete hlásit zde: https://hafbo.dogres.cz/
Rozvrh cvičení tak, jak jste na něj byli doposud zvyklí, již nebude v provozu. Tímto končí možnost koupě kreditů v hotovosti.

Migrace na nový systém proběhne ve dnech 29.12-31.12.2023

Co to pro vás jako registrované uživatele v HAFBO sytému znamená?

Pokud již DOGRES používáte, ale u HAFBO máte registrovanou jinou mail adresu, je zapotřebí si mail sjednotit. Můžete tak učinit do 26.12.2023 v rámci své registrace u HAFBO, aby DOGRES mohl Váš účet propojit včetně kreditů u HAFBO, pokud tomu tak chcete. Pokud chcete ponechat dvě mail adresy, pak není problém a budete mít u DOGRES registrace dvě.

Pokud v DOGRES zatím registrování nejste, Vaše registrace u HAFBO bude přenesena včetně kreditů a tímto Vám vznikne registrace u DOGRES.

Na registrovaný mail (ten, který je u HAFBO) Vám přijde přihlašovací KÓD do systému Dogres.
Po přihlášení na  https://hafbo.dogres.cz/ se budete moci přihlašovat na lednové výcvikové lekce a další HAFBO akce v systému DOGRES.

Noví klienti se již budou registrovat pouze zde: https://hafbo.dogres.cz/user_people/new

Do systému DOGRES se přenese pouze Vaše mail adresa a kredity. Vše ostatní včetně jména psa, věku psa a plemene nebude migrováno a tyto údaje bude zapotřebí zadat znovu.

Důležité upozornění: poslední připsání kreditů v systému HAFBO proběhne 23.12.2023 (tj. platby připsané na účet do 22.12.2023), abychom mohli připravit databázi na migraci. Veškeré kredity, které budou připsány do banky u HAFBO po 22.12.2023, budou obratem vráceny na Váš účet. Nedoporučujeme tedy dobíjení kreditů ve dnech 23.12-31.12.2023. Po migraci (od 1.1.2024)  si již budete vše obsluhovat přes systém DOGRES.  Číslo účtu zůstává stejné.

V případě dotazů Vám rády pomohou instruktorky Alča, Lenka nebo Zuzka.
Kontakty zde: https://hafbezobav.eu/vycvik/kontakty/instrukori/V souvislosti s touto migrací jsme taktéž aktualizovali GDPR a Provozní řád HAFBO.
GDPR systému DOGRES naleznete na stránkách DOGRES. https://dogres.cz/
Pokud s převodem Vaší registrace nesouhlasíte, respektujeme to a Vaši registraci u HAFBO ukončíme vrácením platných kreditů v souladu s platným Provozním řádem HAFBO.