dogdancing

DOGDANCING

#dogdancing  #tanec se psem

DOGDANCING

Dogdancing je psí sport, při kterém pes a jeho páníček předvádějí nacvičenou sestavu na vybranou hudbu, která se svým tempem hodí k tempu psa. Dogdancing vznikl v Anglii roku 1990, kdy se konalo první veřejné vystoupení.

Sestavu tvoří různé cviky a triky, jako například otočky, slalom mezi nohama, sudy, panáčkování, couvání, atd. Psovod vede psa pomocí povelů, které má pes naučené a svými pohyby sestavu vhodně doplňuje. Sestava může být buď taneční (tančí i psovod) nebo sestava „vyprávějící“ příběh.

Dogdancingové závody se profilují do dvou kategorií – Freestyle a Heelwork to music.

Kategorie Freestyle je nejznámější a také divácky nejatraktivnější. Sestava je tvořena na hudbu z již zmíněných triků a měla by mít určité téma. V této kategorii je mnoho prostoru pro vlastní kreativitu a možností pro využití rekvizit. Pes může být vzdálen od psovoda a být v jakékoli pozici vůči němu.

Heelwork to music je vlastně chůze u nohy do rytmu hudby. Není to však chůze jen u levé nohy (jak známe z poslušnosti), ale v dogdancingu je dle pravidel celkem 10 heelworkových pozic, které pes zaujímá během sestavy. Dále se hodnotí směry, kterými psovod a pes v dané pozici jdou. Vše by mělo “ladit“ do hudby. Pes by se neměl příliš vzdalovat od psovoda.

Milí HAFBO klienti.

Od 1.ledna 2024 přecházíme na jiný registrační a přihlašovací systém DOGRES.
Věříme, že to pro Vás bude změna příjemná a pro mnohé vlastně nebude ani novinkou. Z tohoto důvodu v našem rozvrhu cvičení neuvidíte žádné vypsané od ledna 2024. Nově se na lekce a akce HAFBO budete hlásit zde: https://hafbo.dogres.cz/
Rozvrh cvičení tak, jak jste na něj byli doposud zvyklí, již nebude v provozu. Tímto končí možnost koupě kreditů v hotovosti.

Migrace na nový systém proběhne ve dnech 29.12-31.12.2023

Co to pro vás jako registrované uživatele v HAFBO sytému znamená?

Pokud již DOGRES používáte, ale u HAFBO máte registrovanou jinou mail adresu, je zapotřebí si mail sjednotit. Můžete tak učinit do 26.12.2023 v rámci své registrace u HAFBO, aby DOGRES mohl Váš účet propojit včetně kreditů u HAFBO, pokud tomu tak chcete. Pokud chcete ponechat dvě mail adresy, pak není problém a budete mít u DOGRES registrace dvě.

Pokud v DOGRES zatím registrování nejste, Vaše registrace u HAFBO bude přenesena včetně kreditů a tímto Vám vznikne registrace u DOGRES.

Na registrovaný mail (ten, který je u HAFBO) Vám přijde přihlašovací KÓD do systému Dogres.
Po přihlášení na  https://hafbo.dogres.cz/ se budete moci přihlašovat na lednové výcvikové lekce a další HAFBO akce v systému DOGRES.

Noví klienti se již budou registrovat pouze zde: https://hafbo.dogres.cz/user_people/new

Do systému DOGRES se přenese pouze Vaše mail adresa a kredity. Vše ostatní včetně jména psa, věku psa a plemene nebude migrováno a tyto údaje bude zapotřebí zadat znovu.

Důležité upozornění: poslední připsání kreditů v systému HAFBO proběhne 23.12.2023 (tj. platby připsané na účet do 22.12.2023), abychom mohli připravit databázi na migraci. Veškeré kredity, které budou připsány do banky u HAFBO po 22.12.2023, budou obratem vráceny na Váš účet. Nedoporučujeme tedy dobíjení kreditů ve dnech 23.12-31.12.2023. Po migraci (od 1.1.2024)  si již budete vše obsluhovat přes systém DOGRES.  Číslo účtu zůstává stejné.

V případě dotazů Vám rády pomohou instruktorky Alča, Lenka nebo Zuzka.
Kontakty zde: https://hafbezobav.eu/vycvik/kontakty/instrukori/V souvislosti s touto migrací jsme taktéž aktualizovali GDPR a Provozní řád HAFBO.
GDPR systému DOGRES naleznete na stránkách DOGRES. https://dogres.cz/
Pokud s převodem Vaší registrace nesouhlasíte, respektujeme to a Vaši registraci u HAFBO ukončíme vrácením platných kreditů v souladu s platným Provozním řádem HAFBO.