40667483_10210769316463667_4150688877692059648_o

Dogfitness

 #dogfitness   #balanční cvičení  #posilování

DOGFITNESS

Máte doma psího sportovce či jen gaučáka a partnera na společné procházky? Přemýšleli jste někdy nad tím, že i pejsek potřebuje protáhnout a posílit své svalstvo, aby s vámi mohl držet krok až do pokročilého věku? Udělali byste rádi něco pro jeho zdraví a dobrou náladu nebo jen vyplnili nudu prospěšnou aktivitou? Pak přijďte na hodinu dogfitness.

 

O co se jedná?
Dogfitness je poměrně novým druhem kynologické aktivity. Jde o vhodné spojení cviků na protažení a celkové posílení svalstva spojené také se cvičením motoriky u psa. K tomuto účelu se, kromě správně zvolených protahovacích, posilovacích a koordinačních cvičení na zemi, používají i balanční podložky a míče různých tvarů a velikostí. Tyto pomůcky jsou ideálním náčiním, které dokáže bez větší zátěže posílit hluboko uložené svaly, které se v normální zátěži zapojují jen velmi těžko, a to bez zbytečného přetěžování kloubů. Zároveň je toto cvičení vhodné pro zlepšení balančních a koordinační schopností a celkovou relaxaci organismu. Naučíte se, jak správně zvolit vhodné posilovací, protahovací a koordinační cviky pro svého psího parťáka a jak je bezpečně provádět. Také si vyzkoušíte cvičení na balančních podložkách.

Pro koho je dogfitness vhodné?

Dogfitness se mohou věnovat pejsci jakéhokoliv plemene i stáří. Je vhodný pro štěňátka, u kterých zlepšuje koordinaci, motoriku a posiluje svalstvo bez přetěžování kloubního aparátu. I pro psy, kteří se věnují jakémukoliv druhu psího sportu, protože pomáhá zlepšit jejich kondici. Zároveň pro pejsky, kteří mívají kloubní potíže nebo pro ty, kteří trpí nadváhou a potřebují nějaké to kilíčko shodit. Cvičení nejen na balančních podložkách je také vhodné jako rehabilitace pro pejsky po úrazu nebo pro psí seniory, kteří potřebují zůstat v dobré fyzické a psychické kondici, ale už nemohou podávat takové výkony jako za mlada. Cvičení se psem na nestabilním, nerovném povrchu či zhrublém povrchu je vhodné také kvůli celkovému zvýšení sebevědomí psa a zlepšení obratnosti.

Co je potřeba si vzít s sebou na hodinu?
S sebou je nutné vzít v prvé řadě psa, dobrou náladu a spoustu (!!!) pamlsků. Vhodné je mít s sebou obyčejný nestahovací obojek a pejskovu oblíbenou hračku. Kdo používá, vezme si s sebou také klikr. Je také možné po konzultaci sestavit individuální plán ušitý vašemu pejskovi přímo na míru.

Na lekcích dogfitness se na vás těší instruktorky Anička nebo Pavla.

Milí HAFBO klienti.

Od 1.ledna 2024 přecházíme na jiný registrační a přihlašovací systém DOGRES.
Věříme, že to pro Vás bude změna příjemná a pro mnohé vlastně nebude ani novinkou. Z tohoto důvodu v našem rozvrhu cvičení neuvidíte žádné vypsané od ledna 2024. Nově se na lekce a akce HAFBO budete hlásit zde: https://hafbo.dogres.cz/
Rozvrh cvičení tak, jak jste na něj byli doposud zvyklí, již nebude v provozu. Tímto končí možnost koupě kreditů v hotovosti.

Migrace na nový systém proběhne ve dnech 29.12-31.12.2023

Co to pro vás jako registrované uživatele v HAFBO sytému znamená?

Pokud již DOGRES používáte, ale u HAFBO máte registrovanou jinou mail adresu, je zapotřebí si mail sjednotit. Můžete tak učinit do 26.12.2023 v rámci své registrace u HAFBO, aby DOGRES mohl Váš účet propojit včetně kreditů u HAFBO, pokud tomu tak chcete. Pokud chcete ponechat dvě mail adresy, pak není problém a budete mít u DOGRES registrace dvě.

Pokud v DOGRES zatím registrování nejste, Vaše registrace u HAFBO bude přenesena včetně kreditů a tímto Vám vznikne registrace u DOGRES.

Na registrovaný mail (ten, který je u HAFBO) Vám přijde přihlašovací KÓD do systému Dogres.
Po přihlášení na  https://hafbo.dogres.cz/ se budete moci přihlašovat na lednové výcvikové lekce a další HAFBO akce v systému DOGRES.

Noví klienti se již budou registrovat pouze zde: https://hafbo.dogres.cz/user_people/new

Do systému DOGRES se přenese pouze Vaše mail adresa a kredity. Vše ostatní včetně jména psa, věku psa a plemene nebude migrováno a tyto údaje bude zapotřebí zadat znovu.

Důležité upozornění: poslední připsání kreditů v systému HAFBO proběhne 23.12.2023 (tj. platby připsané na účet do 22.12.2023), abychom mohli připravit databázi na migraci. Veškeré kredity, které budou připsány do banky u HAFBO po 22.12.2023, budou obratem vráceny na Váš účet. Nedoporučujeme tedy dobíjení kreditů ve dnech 23.12-31.12.2023. Po migraci (od 1.1.2024)  si již budete vše obsluhovat přes systém DOGRES.  Číslo účtu zůstává stejné.

V případě dotazů Vám rády pomohou instruktorky Alča, Lenka nebo Zuzka.
Kontakty zde: https://hafbezobav.eu/vycvik/kontakty/instrukori/V souvislosti s touto migrací jsme taktéž aktualizovali GDPR a Provozní řád HAFBO.
GDPR systému DOGRES naleznete na stránkách DOGRES. https://dogres.cz/
Pokud s převodem Vaší registrace nesouhlasíte, respektujeme to a Vaši registraci u HAFBO ukončíme vrácením platných kreditů v souladu s platným Provozním řádem HAFBO.