poslusnost

Poslušnost Štěňata

#agility  #agihrátky  #začátečníci  #pokročilí

Poslušnost štěňata

Příchod štěněte do nové smečky – vaší rodiny, je jistě pro všechny veliká událost. Malá roztomile se batolící a vše hryzající, všetečná kulička je něco úžasného. Jak ale docílit toho, aby nám z této kuličky vyrostl správně vychovaný a bezproblémový dospělý pes? Tuto otázku si jistě každý zodpovědný majitel dříve či později položí. A je to správné, protože výchově a socializaci malého štěňátka musí být hned od počátku věnována náležitá pozornost. Jak ale nic nezkazit, neopomenout a hlavně nedat médiím šanci vytvářet zcela zbytečné senzace? Naše školka pro štěnátka vám ráda pomůže.

Proč je tak důležitá?
Stejně jako malé dítě potřebuje pro svůj zdárný vývoj kontakt se svými vrstevníky a sebelepší rodiče mu ho nemohou nahradit, stejně tak je nutné, aby se štěně či mladý pes setkával a naučil se komunikovat s ostatními příslušníky svého druhu a správně si vytvářet sociální vazby a své následné reakce. Pro budoucí bezproblémové chování v dospělosti se již malé štěně musí setkávat s jinými cizími předměty, lidmi, štěňaty a dospělými psy, a osvojit si vzorec správného chování a přesně vědět, jak se v které situaci zachovat – např. kdy se podřídit staršímu, kdy má naopak navrch, že není nutné vše řešit bojem o kořist…apod. Dalším velmi důležitým faktorem je socializace a ovladatelnost v rámci smíšené smečky. Pro běžný život v dnešní době musí být pes přivolatelný ze hry nebo odvolatelný od jiného psa nebo cizích lidí. Stoprocentně zvládnuté a upevněné přivolání mnohdy může psovi zachránit i život, a jeho základy, stejně jako základy ostatních cviků poslušnosti a také dalších výchovných prvků, se budují již ve štěněcím věku a nelze je podceňovat nebo ponechat náhodě.

Rozdělení výcvikových lekcí:

Socializační lekce:
Určeny pro malá štěňata ve věku 2 – 5 měsíců

Této fázi říkáme tzv. „Vakcinace proti kalamitě“ (dle Thurin Rugaas). Štěnátka zde necvičí, ale seznamují se pod dohledem instruktora se světem kolem. Organizujeme návštěvy u veterináře, cesty MHD, pohyb po nádraží a dalších rušných místech (např. obchodních centrech), na našem cvičišti pak seznamujeme štěňátka s novými předměty a terény.
Lekce tedy probíhají na různých místech, proto doporučujeme bedlivě sledovat poznámky u vypsaných lekcí.
Účastník socializačního programu se účastní seznamovací lekce.
Cena: cca 200,00 Kč
Čas: cca 1 – 1,5 hod dle místa

Standardní lekce pro štěňata :
Určena pro štěňata ve věku 2 – 12 měsíců.

Začátečníci: Ti, kdo mají svého prvního psa, popř. ti, kdo již nějakého měli, ale začínají od začátku…
Co se učí: jak se psem komunikovat – používání hlasu, gest, motivace a pochvaly. Klade se důraz na metodiku cviků: přivolání, chůze na vodítku, sedni, lehni. Lekce je prokládána hrou.

Pokročilí: Ti, kdo ví, jak pejska přivolat, posadit, položit, jak chodit na vodítku. 
Co se učí: odložení, přivolání ze skupiny psů, chůze na vodítku v kombinaci s ostatními povely, prokládáno hrou

Cena:
Cenu určuje instruktor a je vždy uvedena u vypsané lekce v rozvrhu hodin. cca 140,00 Kč
Výcviková lekce trvá cca 60 min.
Některé lekce mohou být doplněny krátkou socializační procházkou.

Co s sebou?

  • Svého psa a dobrou náladu.
  • Vhodné sportovní oblečení a pevnou obuv dle počasí.
  • Pevné asi 1,5 m dlouhé vodítko.
  • Pevný obojek, který nelze přetáhnout (žádné ostnáče!!!)..
  • Stopovací vodítko (10 m dlouhé) pro notorické neposluchy.
  • Dostatek pamlsků a oblíbenou hračku pro podpoření motivace.
  • Pamlsky a hračky je možné případně dokoupit v psím hotelu ve Stodůlkách

Doporučujeme vzít vodu a misku na vodu. V chladném počasí též nějaký obleček pro krátkosrstého psa. V dešti ručník na vysušení psa. V jarních a letních měsích pak přibalte sprej proti komárům a muškám.

Praktické ukázky jsou u všech cvičení prokládány teorií.

Milí HAFBO klienti.

Od 1.ledna 2024 přecházíme na jiný registrační a přihlašovací systém DOGRES.
Věříme, že to pro Vás bude změna příjemná a pro mnohé vlastně nebude ani novinkou. Z tohoto důvodu v našem rozvrhu cvičení neuvidíte žádné vypsané od ledna 2024. Nově se na lekce a akce HAFBO budete hlásit zde: https://hafbo.dogres.cz/
Rozvrh cvičení tak, jak jste na něj byli doposud zvyklí, již nebude v provozu. Tímto končí možnost koupě kreditů v hotovosti.

Migrace na nový systém proběhne ve dnech 29.12-31.12.2023

Co to pro vás jako registrované uživatele v HAFBO sytému znamená?

Pokud již DOGRES používáte, ale u HAFBO máte registrovanou jinou mail adresu, je zapotřebí si mail sjednotit. Můžete tak učinit do 26.12.2023 v rámci své registrace u HAFBO, aby DOGRES mohl Váš účet propojit včetně kreditů u HAFBO, pokud tomu tak chcete. Pokud chcete ponechat dvě mail adresy, pak není problém a budete mít u DOGRES registrace dvě.

Pokud v DOGRES zatím registrování nejste, Vaše registrace u HAFBO bude přenesena včetně kreditů a tímto Vám vznikne registrace u DOGRES.

Na registrovaný mail (ten, který je u HAFBO) Vám přijde přihlašovací KÓD do systému Dogres.
Po přihlášení na  https://hafbo.dogres.cz/ se budete moci přihlašovat na lednové výcvikové lekce a další HAFBO akce v systému DOGRES.

Noví klienti se již budou registrovat pouze zde: https://hafbo.dogres.cz/user_people/new

Do systému DOGRES se přenese pouze Vaše mail adresa a kredity. Vše ostatní včetně jména psa, věku psa a plemene nebude migrováno a tyto údaje bude zapotřebí zadat znovu.

Důležité upozornění: poslední připsání kreditů v systému HAFBO proběhne 23.12.2023 (tj. platby připsané na účet do 22.12.2023), abychom mohli připravit databázi na migraci. Veškeré kredity, které budou připsány do banky u HAFBO po 22.12.2023, budou obratem vráceny na Váš účet. Nedoporučujeme tedy dobíjení kreditů ve dnech 23.12-31.12.2023. Po migraci (od 1.1.2024)  si již budete vše obsluhovat přes systém DOGRES.  Číslo účtu zůstává stejné.

V případě dotazů Vám rády pomohou instruktorky Alča, Lenka nebo Zuzka.
Kontakty zde: https://hafbezobav.eu/vycvik/kontakty/instrukori/V souvislosti s touto migrací jsme taktéž aktualizovali GDPR a Provozní řád HAFBO.
GDPR systému DOGRES naleznete na stránkách DOGRES. https://dogres.cz/
Pokud s převodem Vaší registrace nesouhlasíte, respektujeme to a Vaši registraci u HAFBO ukončíme vrácením platných kreditů v souladu s platným Provozním řádem HAFBO.