profilovka

Ilona

 #štěňata #dospělí #dogdancing

Ilona Machová

Jaké psy máte, měli jste, či plánujete?
Láska ke psům a zvířatům všeobecně mě provází odmala, svého prvního psa jsem si však mohla pořídit až poté, co jsem se odstěhovala od rodičů. V roce 2013 jsem přemluvila svého tehdejšího přítele na „jednoho malého voříška z útulku“, díky své neznalosti a jeho krásným očím jsem si však přivedla velkého hulváta, který měl v té době všechny psí problémy, které existují. 🙂 Okamžitě jsem byla nucena se vrhnout do studií, intenzivních návštěv cvičáků a seminářů, abych se z toho bludného kruhu nějak dostala ven. V této době jsem již zakotvila na Hafbu, kde mi několik instruktorů svým přístupem doslova zachránilo život, tímto jim ještě jednou děkuji… 🙂

Díky mému osudovému parťákovi jsem následně poznala i svého kynologického manžela, se kterým v současné době máme doma čtyři psy – dva německé ovčáky, belgického ovčáka malinois a dotyčného křížence seniora. Doufám, že příští rok přibude do naší smečky další parťák ovčáckého plemene.

Od jakého roku se zabýváte kynologií a výcvikem psů jako takovým?
Kynologií se zabývám od roku 2013. Od té doby se stále pravidelně zúčastňuji výcviků a seminářů s odborníky na konkrétní témata a odvětví výcviku.

Jaké jsou vaše aktivity s vašimi psy?
Se všemi psy se věnuji především dogdancingu, kde působím také jako rozhodčí, dále pak sportovní kynologii, agility a canicrossu.

Jaké jsou vaše dosavadní kynologické úspěchy (samozřejmě i sportovní se počítají)?
Mým bezpochyby největším úspěchem, který již nikdy nepřekonám :-), je to, že jsem ze svého křížence Martyho dokázala za pomoci mnoha lidí udělat psa, se kterým jsem mohla chodit třeba po Stromovce na volno, pohybovat se mezi ostatními psy, zúčastnili jsme se mnoha závodů a zkoušek především v agility a dokázali jsme společně fungovat. Tomu moc lidí na začátku nevěřilo, včetně mě.

Největší sportovní úspěch je pro mě složení všech zkoušek z dogdancingu a získání titulu Champion of Dogdancing s mojí fenkou Nikčou, která ho dosáhla jako úplně první belgický ovčák. Zároveň jsme se v roce 2021 staly mistry plemene v kategorii Heelwork to Music. Brzy se chystáme rozšířit naše portfolio několika složených zkoušek ze sportovní kynologie. S německým ovčákem Jankem máme splněný titul Master od Dogdancing 1. stupně a trénujeme dále. S Martym jsme závodili v agility v kategorii A2 a o fous nám utekl přestup do A3, protože věk nedokážeme zastavit…

A něco málo z „nepejskařského“ života“…
Ve volném čase se věnuji především své čtyřleté dceři a velké rodině, největším koníčkem je pro mě fotografování, a to především psů, takže to také moc není nepejskařský život :-), a hudba.