katka

Katka

 #poslušnost

Kateřina Masárová

Jaké psy máte, měli jste či plánujete (případně jaké plemeno preferujete a proč)?
Psy mam zhruba od 15 let, nejprve křížence Čoki a Ronyho, pak jsem žila chvíli v centru a bez psů. V roce 2006 jsem si pořídila kříženku AST Trinity, která s námi žije dodnes. S tou sem se začla věnovat sportovní kynologii a coursingu. Trinity byla v letech 2007-2009 Mistrem Moravy a Čech, vyhrála spoustu coursingových závodů. V roce 2008 byla na Stanios cupu na 2. místě v kategorii IPO-V. Posléze jsme složily spolu zkoušky BH, IPO – V, IPO 1 a IPO 2. V roce 2008 do naší rodiny pšišel i velký knírač Hannibal Lecter  GD, s kterým sem se nadále sportovní kynologii věnovala. Jako další kříženka Cookie, která běhala corsing a dělaly jsme flyball.v Roce 2015, po té co nás někteří naši psi opustili, se stal dalším členem smečky PRT Čiko, který má coursingovou a flyballovou licenci, složenou pracovní zkousku, na umělé noře 1. místo v 1. ceně.A teď se věnuje nosewroku a dogdancingu, kde mu chybí jedna zkouška ma titul MOD1¨. Dalším členem smečky je  BOC Bria, věnujeme se okrajově coursingua noseworku, hlavní naší náplní je  Dogdancing a sportovní kynologie, Bria ma titul MOD1, připravé další zkoušky a připravuje se na zkousku BH a ZOP a dál na IGP. Úspěšná byla i na Hafbo táboře v loňském roce, kde byla ještě jako účastník – 1. místo v poslušnosti začátečníků a rok na to 1. místo poslušnost pokročilí. V budoucnosti oplánuji ještě jeno štěně BOC, neb mi ochota pracovat u tothotoplemene vyhovuje a je o dost jiná, než u terierů, nicméně práce s teriéry byla velmi přínosná.

Od jakého roku se zabýváte kynologií a výcvikem psů jako takovým?
V tom dospělém podání se kynologií zabývám od konce roku 2006.

Jaké jsou vaše aktivity s vašimi psy (odvětví výcviku či sportu, apod. ..)?
Coursin, Dogdancing, Sportovní kynologie, Nosework

Jaké jsou vaše dosavadní kynologické úspěchy (samozřejmě i sportovní se počítají)?
Za největší úspěch běžného života se psy považuji to, že do svě smečky můžu kdykoliv přivást další zvíře a všichni to zvládnou.

 A něco málo z „nepejskařského života“…
Žiju v Praze, mám 4 děti a doma mometálně 4 psy a 2 kočky. Můj veškerý volný čas padne na aktivity s dětmi – výlety, apod. nebo se psy. Tento způsob relaxace mi naprosto vyhovuje.