anicka_

Anička

 #obedience #poslušnost #agihrátky #dogfitness

Anna Cukrová (Oplová)

Jaké psy máte, měli jste či plánujete (případně jaké plemeno preferujete a proč)?
V současné době s námi bydlí pes sheltie Ashley a bordeří slečna Ginny. V minulosti jsem měla rodiči fenku malého knírače Julinku. Dva psi jsou pro mě akorát, dokážu se dostatečně věnovat oběma i sobě a nemít pocit, že bych někoho zanedbávala. Mám slabost pro sheltie, protože jsou takové
něžné a prostě své, pro vipety, což jsou podle mě takové méně chlupaté šeltie a v neposlední řadě pro borderky, protože ač jich znáte padesát, stejně Vás padesátá první překvapí.

Od jakého roku se zabýváte kynologií a výcvikem psů jako takovým?
Pokud nepočítáme to, že jsem nevynechala příležitost dotáhnout psa babičky (v lepším případě, v horším to byli psi sousedů, protože jsem byla prostě malý nadšenec) na místní cvičák a měla hroznou radost z toho, když jsem ho naučila přejít kladinu, tak se „seriózní“ kynologií věnuji od
začátku roku 2013. Začátky nebyly jednoduché, poznala jsem mnoho trenérů, mnoho přístupů a kvůli problémovému chování, se kterým jsem se se svojí šeltičkou potýkala, jsem si musela velmi rychle vybrat cestu, kterou se chci při výchově a výcviku ubírat. V roce 2016 k nám přibyla borderka a u té jsem se odmala věnovala přípravě na její budoucí kariéru nejen báječného společníka, ale i psího sportovce.

Jaké jsou vaše aktivity s vašimi psy (odvětví výcviku či sportu, apod. ..)?
Nejvíce se se svými psy věnuji sportům dogdancing, obedience a agility. Ve volném čase rádi uděláme ukázku výcviku pejska ve školce či v domově pro seniory. Vyzkoušeli jsme si také sporty jako je nosework, coursing či dogfrisbee. Snažím se nezanedbávat přípravu psa – sportovce nejen na výkon, neustále se tedy snažím vzdělávat v oblasti dogfitness. Největší důraz ale kladu na „provozní poslušnost“ – abych měla doma vychované, spokojené psy, se kterými není soužití doma ani procházka stres, ale radost.

Jaké jsou vaše dosavadní kynologické úspěchy (samozřejmě i sportovní se počítají)?

Vzdělání a praxe

 • ČZU v Praze – Zootechnika – obor Speciální chovy
 • Od roku 2017 praxe jako veterinární asistentka
 • Velký úvodní seminář RNDr. Františka Šusty na téma pozitivní posilování v tréninku zvířat
 • Praktický seminář RNDr. Františka Šusty na téma motivace v tréninku zvířat
 • Víkend pro problémové psy s Pavlem Bradáčem
 • Kurz Abeceda Štěněte Šimony Drábkové
 • Click dog online: koordinační, protahovací a posilovací cvičení
 • Click dog online: funkční triky
 • Praktický seminář socializace s hospodářskými zvířaty s Evou Bukričovou
 • Od roku 2015 se pravidelně účastním táborů a intenzivek – agility pod vedením Elišky Dolníčkové,
  dogdancing pod vedením Kateřiny Veinlichové a obedience pod vedením Lucii Stemmerové a Julky
  Bukovinské

Úspěchy s vlastními psy

Jak jsem již psala výše, mezi největší úspěchy řadím mít doma pohodového psa. Nicméně s oběma svými psy jsem získala titul Master of Dogdancing 1. Občas vyrazíme pro odreagování na závody či zkoušky v agility. V roce 2018 jsme s borderkou Ginny pokořily Hard dog race. V minulosti jsem se nejvíce věnovala obedience, kde mám s fenou složenou zkoušku OB-Z a OB-1, na svých prvních oficiálních závodech v roce 2018 jsme se umístily třetí v konkurenci skvělých týmů, ve vyšší třídě se pak můžeme chlubit čtvrtým místem z Obedience Indoor cupu. Nyní ji připravuji do kategorie OB-2. S šeltiáčkem jsem si stihla složit zkoušku OB-Z a vyhrát hned na jeho prvních závodech, pak si ním začal závodit přítel, takže teď je mám v tréninku oba, již mají složeno OB – Z i OB – 1 s krásnými body a také se připravují do kategorie OB-2.

A něco málo z „nepejskařského života“…
Ráda se věnuji zvířatům obecně, ať už příležitostnou jízdou na koni či teraristikou. Také jsem se pustila do dalšího studia, trénink zvířat je proto pro mne příjemným odreagováním. Dále mám ráda literaturu (nejen pejskařskou), cestování, jízdu na koloběžce (se psem i bez něj), akční filmy, deskové hry, tvořivé aktivity zahrnující akrylové barvy, vaření a pečení.

Milí HAFBO klienti.

Od 1.ledna 2024 přecházíme na jiný registrační a přihlašovací systém DOGRES.
Věříme, že to pro Vás bude změna příjemná a pro mnohé vlastně nebude ani novinkou. Z tohoto důvodu v našem rozvrhu cvičení neuvidíte žádné vypsané od ledna 2024. Nově se na lekce a akce HAFBO budete hlásit zde: https://hafbo.dogres.cz/
Rozvrh cvičení tak, jak jste na něj byli doposud zvyklí, již nebude v provozu. Tímto končí možnost koupě kreditů v hotovosti.

Migrace na nový systém proběhne ve dnech 29.12-31.12.2023

Co to pro vás jako registrované uživatele v HAFBO sytému znamená?

Pokud již DOGRES používáte, ale u HAFBO máte registrovanou jinou mail adresu, je zapotřebí si mail sjednotit. Můžete tak učinit do 26.12.2023 v rámci své registrace u HAFBO, aby DOGRES mohl Váš účet propojit včetně kreditů u HAFBO, pokud tomu tak chcete. Pokud chcete ponechat dvě mail adresy, pak není problém a budete mít u DOGRES registrace dvě.

Pokud v DOGRES zatím registrování nejste, Vaše registrace u HAFBO bude přenesena včetně kreditů a tímto Vám vznikne registrace u DOGRES.

Na registrovaný mail (ten, který je u HAFBO) Vám přijde přihlašovací KÓD do systému Dogres.
Po přihlášení na  https://hafbo.dogres.cz/ se budete moci přihlašovat na lednové výcvikové lekce a další HAFBO akce v systému DOGRES.

Noví klienti se již budou registrovat pouze zde: https://hafbo.dogres.cz/user_people/new

Do systému DOGRES se přenese pouze Vaše mail adresa a kredity. Vše ostatní včetně jména psa, věku psa a plemene nebude migrováno a tyto údaje bude zapotřebí zadat znovu.

Důležité upozornění: poslední připsání kreditů v systému HAFBO proběhne 23.12.2023 (tj. platby připsané na účet do 22.12.2023), abychom mohli připravit databázi na migraci. Veškeré kredity, které budou připsány do banky u HAFBO po 22.12.2023, budou obratem vráceny na Váš účet. Nedoporučujeme tedy dobíjení kreditů ve dnech 23.12-31.12.2023. Po migraci (od 1.1.2024)  si již budete vše obsluhovat přes systém DOGRES.  Číslo účtu zůstává stejné.

V případě dotazů Vám rády pomohou instruktorky Alča, Lenka nebo Zuzka.
Kontakty zde: https://hafbezobav.eu/vycvik/kontakty/instrukori/V souvislosti s touto migrací jsme taktéž aktualizovali GDPR a Provozní řád HAFBO.
GDPR systému DOGRES naleznete na stránkách DOGRES. https://dogres.cz/
Pokud s převodem Vaší registrace nesouhlasíte, respektujeme to a Vaši registraci u HAFBO ukončíme vrácením platných kreditů v souladu s platným Provozním řádem HAFBO.