lenka

Lenka

 #nosework

Lenka Zalabáková

Jaké psy máte, měli jste či plánujete (případně jaké plemeno preferujete a proč)?
Momentálně mám doma 2 parson russell teriéry a to je na nějakou dobu stop stav. Určitě to ale není číslo konečné (rodino promiň). Teriér je totiž moje diagnóza, i když to není plemeno úplně jednoduché…. Věřte, že díky našim teriérům jsem se naučila rychle mnohé.
Psi mě provázejí od dětství, v naší rodině byl vždycky nějaký špic, lásku a obdiv ke psům jsem zřejmě odkoukala od mojí mamky. S osamostatněním přišel i můj vlastní pes, parsonka Igi – ta mě přivedla k aktivnímu výcviku v roce 2009. Byl to začátek mého velkého kynologického pobláznění. Od výstav přes klikr trénink k dogdancingu, agility, dogtrekingu, obedienci, coursingu… Zakrátko k ní přibyla ještě parsonka JASMÍNA. Moje velká učitelka. Odmalička rozpustilý pytel blech, samostatná jednotka, zdrhač, vymýšleč, neustále prověřující moji pozornost. Velkou životní lekci jsem dostala po 2 letech soužití, kdy se naše fenky přestaly snášet. Dvě úplně jiné povahy, nešťastná shoda okolností a nedostatek zkušeností. Tedy hledání pokusů, cest, noví trenéři, nové metody…. Přes veškerou snahu se už bohužel nepodařilo dát holky dohromady. Igi spokojeně žije u našich rodinných příslušníků a Jasmína (ta „hůř vycvičitelná“) zůstala se mnou. Naučila jsem se opravdu mnohé o psím chování, o důslednosti, o metodách výcviku. V mezičase Jasmína odchovala 2 vrhy a pro mě další nezapomenutelná a přínosná zkušenost. Za ta léta jsme ušly už obrovský kus cesty a hlavně společně objevily naši vášeň a tou je nosework a hersenwerk. A můj nejnovější přírůstek? DESMOND, „Mr. Dý“, Dizzík … opět parson. Přišel tak trochu jako velká voda. Neplánovaně. Zato je velký splněný sen, srdcovka. Aktuálně puberťák … teriér puberťák. Ale kdo ho zná, ten ví, že si každého hned omotá. Divoch s úžasnou povahou.

Od jakého roku se zabýváte kynologií a výcvikem psů jako takovým?
Kynologií a výcvikem se zabývám detailněji od roku 2009. S příchodem prvního vlastního psa mě to chytlo ;-). Aktivně se účastním seminářů a kurzů u předních odborníků u nás i v zahraničí (F. Šusta, G. Harris, K. Dostálková, T. Mitchel & L. Langman, S. Barnett, K. Plačková, S. Wenzel a mnoho dalších).

Jaké jsou vaše aktivity s vašimi psy (odvětví výcviku či sportu, apod. …)?
Po vyzkoušení všech možných aktivit se nyní věnuji s oběma psy noseworku, hersenwerku a balančním cvičením, s Desmondem jsme navíc začali polehoučku obedience. Velmi nás také baví užitečné hry, které učí důležitým konceptům pro běžný život.

Jaké jsou vaše dosavadní kynologické úspěchy (samozřejmě i sportovní se počítají)?
Největším úspěchem je pro mě soužití s teriéry v paneláku :-D. Zkoušky nebyly nikdy prioritou, důležitý je pro mě vzájemný vztah. Přesto má Jasmína pár zkoušek složeno (Master of Nosework Z, U1, D1, ZN, LUT, coursingová licence) a Desmond se na nějaké chystá.

A něco málo z „nepejskařského života“…
Popravdě, nepejskařského života moc nezbývá. Tak nějak se život točí pořád kolem těch psů. Když zbyde nějaký čas, ráda někam vycestuji a poznávám jiné země a lidi. Ráda čtu a taky ráda jím všechno možné, miluju objevování nových chutí. Také ráda zajdu s kamarády na drink.

Milí HAFBO klienti.

Od 1.ledna 2024 přecházíme na jiný registrační a přihlašovací systém DOGRES.
Věříme, že to pro Vás bude změna příjemná a pro mnohé vlastně nebude ani novinkou. Z tohoto důvodu v našem rozvrhu cvičení neuvidíte žádné vypsané od ledna 2024. Nově se na lekce a akce HAFBO budete hlásit zde: https://hafbo.dogres.cz/
Rozvrh cvičení tak, jak jste na něj byli doposud zvyklí, již nebude v provozu. Tímto končí možnost koupě kreditů v hotovosti.

Migrace na nový systém proběhne ve dnech 29.12-31.12.2023

Co to pro vás jako registrované uživatele v HAFBO sytému znamená?

Pokud již DOGRES používáte, ale u HAFBO máte registrovanou jinou mail adresu, je zapotřebí si mail sjednotit. Můžete tak učinit do 26.12.2023 v rámci své registrace u HAFBO, aby DOGRES mohl Váš účet propojit včetně kreditů u HAFBO, pokud tomu tak chcete. Pokud chcete ponechat dvě mail adresy, pak není problém a budete mít u DOGRES registrace dvě.

Pokud v DOGRES zatím registrování nejste, Vaše registrace u HAFBO bude přenesena včetně kreditů a tímto Vám vznikne registrace u DOGRES.

Na registrovaný mail (ten, který je u HAFBO) Vám přijde přihlašovací KÓD do systému Dogres.
Po přihlášení na  https://hafbo.dogres.cz/ se budete moci přihlašovat na lednové výcvikové lekce a další HAFBO akce v systému DOGRES.

Noví klienti se již budou registrovat pouze zde: https://hafbo.dogres.cz/user_people/new

Do systému DOGRES se přenese pouze Vaše mail adresa a kredity. Vše ostatní včetně jména psa, věku psa a plemene nebude migrováno a tyto údaje bude zapotřebí zadat znovu.

Důležité upozornění: poslední připsání kreditů v systému HAFBO proběhne 23.12.2023 (tj. platby připsané na účet do 22.12.2023), abychom mohli připravit databázi na migraci. Veškeré kredity, které budou připsány do banky u HAFBO po 22.12.2023, budou obratem vráceny na Váš účet. Nedoporučujeme tedy dobíjení kreditů ve dnech 23.12-31.12.2023. Po migraci (od 1.1.2024)  si již budete vše obsluhovat přes systém DOGRES.  Číslo účtu zůstává stejné.

V případě dotazů Vám rády pomohou instruktorky Alča, Lenka nebo Zuzka.
Kontakty zde: https://hafbezobav.eu/vycvik/kontakty/instrukori/V souvislosti s touto migrací jsme taktéž aktualizovali GDPR a Provozní řád HAFBO.
GDPR systému DOGRES naleznete na stránkách DOGRES. https://dogres.cz/
Pokud s převodem Vaší registrace nesouhlasíte, respektujeme to a Vaši registraci u HAFBO ukončíme vrácením platných kreditů v souladu s platným Provozním řádem HAFBO.