IMG-20210927-WA0007

VerONIKA

 # Socializace # Socializační procházky # Force free metody

VERONIKA

Jaké psy máte, měli jste či plánujete (případně jaké plemeno preferujete a proč)?
Psy jsem měla od malička a provází mě celým životem. Myslím si, že cca 2 roky ze svého života jsem žila bez psa a byly to dost smutné roky. Prvního psa, kterého si pamatuji, jsem měla ještě ve školce a byl to jezevčík Denny, bohužel umřel velmi mladý. Následovala kokřice Anita, která byla od překupnice z množírny a dost ji to poznamenalo. Nyní už vím spoustu informací, jak bych ji mohla pomoci, ale pracujeme s tím, co v té době víme. Pak jsem dostala zlatého retrívra bez PP Draga, který mě dovedl do Hafbezobav. A nyní vlastním zlatého retrívra Arrowa a australského ovčáka Taze, kteří se účastní mých výcvikových experimentů a jsou moji největší učitelé. Obzvláště Tazík, který je reaktivní s nízkou hladinou serotoninu, což dost ovlivňuje jeho chování.
Do budoucna se uvidí, líbí se mi kombinace zlatý retrívr a australský ovčák, ale třeba mě zaujme něco jiného.  Nebo to nechám osudu, jako u Taze, který se dle papírů jmenuje That‘s a given a dělá svému jménu čest :-).

Od jakého roku se zabýváte kynologií a výcvikem psů jako takovým?
Od malička jsem četla různé publikace o psech, ale tréninkem pod vedením jsem začala až s Dragem, takže kolem roku 2005. A nejvíce jsem tomu propadla, až když jsem dostudovala vysokou školu a byl čas na studium psích publikací, navštěvovat semináře a workshopy, nebo se účastnit online tréninků :-).

 • Květen 2015 seminář s Emmou Parsons
 • 2016 přivolávačské hry s Lenkou Blachovou
 • Červenec až září 2017 online kurz Pes pohodář od Jihočeske psí akademie
 • 2017 online kurz Psí posilovací výzva I od Jihočeské psí akademie
 • 2018-2019 online kurz Pes Pohodář II, Psí posilovací výzva II a Čmuchací výzva od Jihočeské psí akademie
 • 2018 online kurz základy shapingu od Clickdog
 • 2018 víkendový seminář Terapie psem- worksho o zvládání stresových situací se psy s Lenkou Blachovou
 • 2018 Nosework online kurz s Kristýnou Dostálkovou
 • 2019-2022 několikery víkendové komunikační lekce a vodítkové komunikační lekce s Lenkou Blachovou
 • 2019 online kurz Pes pro život od Clickdog
 • 2020 online kurz Recallers od Susan Garrett
 • 2020 online kurz Práce se stresem u psa, Jihočeská psí akademie
 • 2021 víkend pro Reaktivní psi s Lenkou Blachovou
 • 2022 online kurz ošetření a manipulace po dobrém s Radechou, workshop s Radechou
 • 2022 přednáška kynlogie očima Welfare s Lucií Kotianovou
 • A spousta dalších seminářů a Kurzů, např. MET Konference, přednášky Franštika Šusty, přednášky Lenky Blachové, apod.

Jaké jsou vaše aktivity s vašimi psy (odvětví výcviku či sportu, apod. ..)?
V poslední době asi nejvíce Nosework a Dogdancing, ale zkoušíme toho spoustu. Baví nás spolu běhat, i když kluci netahají a potřebují sparing partnera. Ale největší důraz kladu na to, aby se jim žilo dobře a měli jsme pěkný vztah.

Jaké jsou vaše dosavadní kynologické úspěchy (samozřejmě i sportovní se počítají)?
Máme pár složených zkoušek z Dogdancingu, v posledním roce jsme se účastnili dvou závodů v NW, kdy jsme jednou skončili poslední a podruhé v polovině startovky. Ale asi největší kynologický úspěch je pro mne, že si australák nechá každý den dát dva prášky, že si nechá vypláchnout ránu, že projde v klidu kolem psa, kterého nenávidí. A taky že si třeba zvolí jinou cestu, aby se s nenáviděným psem vůbec nepotkal.

A něco málo z „nepejskařského života“…
Existuje takový život? Pokud nejsem se psy, tak většinou sedím v kanceláři a vydělávám na své aktivity se psy :-). Ale občas vytáhnu tužku a něco nakreslím. Ráda čtu a to i nepejskařskou tématiku, pustím si film nebo seriál. Ale taky umím žít aktivně a třeba si jdu zaběhat, zajedu si někam na kole. No a v poslední době zvažuji, že se začnu učit na nějaký hudební nástroj.

Milí HAFBO klienti.

Od 1.ledna 2024 přecházíme na jiný registrační a přihlašovací systém DOGRES.
Věříme, že to pro Vás bude změna příjemná a pro mnohé vlastně nebude ani novinkou. Z tohoto důvodu v našem rozvrhu cvičení neuvidíte žádné vypsané od ledna 2024. Nově se na lekce a akce HAFBO budete hlásit zde: https://hafbo.dogres.cz/
Rozvrh cvičení tak, jak jste na něj byli doposud zvyklí, již nebude v provozu. Tímto končí možnost koupě kreditů v hotovosti.

Migrace na nový systém proběhne ve dnech 29.12-31.12.2023

Co to pro vás jako registrované uživatele v HAFBO sytému znamená?

Pokud již DOGRES používáte, ale u HAFBO máte registrovanou jinou mail adresu, je zapotřebí si mail sjednotit. Můžete tak učinit do 26.12.2023 v rámci své registrace u HAFBO, aby DOGRES mohl Váš účet propojit včetně kreditů u HAFBO, pokud tomu tak chcete. Pokud chcete ponechat dvě mail adresy, pak není problém a budete mít u DOGRES registrace dvě.

Pokud v DOGRES zatím registrování nejste, Vaše registrace u HAFBO bude přenesena včetně kreditů a tímto Vám vznikne registrace u DOGRES.

Na registrovaný mail (ten, který je u HAFBO) Vám přijde přihlašovací KÓD do systému Dogres.
Po přihlášení na  https://hafbo.dogres.cz/ se budete moci přihlašovat na lednové výcvikové lekce a další HAFBO akce v systému DOGRES.

Noví klienti se již budou registrovat pouze zde: https://hafbo.dogres.cz/user_people/new

Do systému DOGRES se přenese pouze Vaše mail adresa a kredity. Vše ostatní včetně jména psa, věku psa a plemene nebude migrováno a tyto údaje bude zapotřebí zadat znovu.

Důležité upozornění: poslední připsání kreditů v systému HAFBO proběhne 23.12.2023 (tj. platby připsané na účet do 22.12.2023), abychom mohli připravit databázi na migraci. Veškeré kredity, které budou připsány do banky u HAFBO po 22.12.2023, budou obratem vráceny na Váš účet. Nedoporučujeme tedy dobíjení kreditů ve dnech 23.12-31.12.2023. Po migraci (od 1.1.2024)  si již budete vše obsluhovat přes systém DOGRES.  Číslo účtu zůstává stejné.

V případě dotazů Vám rády pomohou instruktorky Alča, Lenka nebo Zuzka.
Kontakty zde: https://hafbezobav.eu/vycvik/kontakty/instrukori/V souvislosti s touto migrací jsme taktéž aktualizovali GDPR a Provozní řád HAFBO.
GDPR systému DOGRES naleznete na stránkách DOGRES. https://dogres.cz/
Pokud s převodem Vaší registrace nesouhlasíte, respektujeme to a Vaši registraci u HAFBO ukončíme vrácením platných kreditů v souladu s platným Provozním řádem HAFBO.